^ Góra strony
herb_polski.png
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

AKTUALNOŚCI

Zebranie z rodzicami

Zebranie z rodzicami odbędzie się 30 września 2016 r. o godz. 15:30 , natomiast w Internacie z rodzicami wychowanków o godz. 15:00

Tydzień czytelniczy ,, Spotkajmy sie w bibliotece"

 

Biblioteka szkolna od 2.09. – 9.09. 2016 r. zorganizowała Tydzień Czytelniczy pod nazwą ,,Spotkajmy się            w bibliotece”. Po raz kolejny włączyliśmy się ( m.in. z uczniami klas I ) w 5 edycję Narodowego Czytania. Lekturą     w 2016 roku jest powieść Henryka Sienkiewicza ,, Quo vadis” Jej wyboru dokonali Polacy. Udział         w akcji ma na celu popularyzowanie pereł literatury polskiej i podtrzymywanie tożsamości i wspólnoty narodowej. Nie zapomnijmy, że w promowaniu kultury żywego słowa bardzo dużą rolę odgrywa środowisko, rodzina i szkoła. W bibliotece pojawiła się okolicznościowa gazetka poświęconą autorowi tego dzieła oraz gazetka związaną          z Międzynarodowym Rokiem Williama Szekspira. W formie wystawy zaprezentowano nowości książkowe zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa ( za 5000 zł ). Czytelnicy mieli okazję odsłuchiwania fragmentów książki w formacie MP3 ,,Życie PI” Yanna Martela. Młodzież dyskutowała o odbiorze książek elektronicznych sugerując lepszy odbiór   książek tradycyjnych niż ebooków.

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  znaczek

IV Młodzieżowe Warsztaty Lotnicze – Dęblin 2016

W dniach 14-15 września 2016 roku uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w Wisznicach uczestniczyli w „ IV Młodzieżowych Warsztatach Lotniczych – Dęblin 2016”.  Warsztaty miały na celu promocję wśród młodzieży pozytywnego wizerunku Wojska Polskiego, polskiego lotnictwa wojskowego, studiów w dęblińskiej „Szkole Orląt” oraz służby w Narodowych Siłach Rezerwy. W programie warsztatów znalazły się również wykłady oraz spotkania z ciekawymi ludźmi związanymi z lotnictwem wojskowym, a także zawody sportowe w których Klaudia Mazuryk zajęła III miejsce w biegu na 1000m w kategorii dziewcząt a Damian Czarnacki VII miejsce na tym samym dystansie w kategorii mężczyzn. Uczestnicy warsztatów zostali zapoznani z bazą dydaktyczną WSOSP w Dęblinie, gdzie mogli skorzystać z symulatorów lotniczych i strzeleckich. W czasie trwających warsztatów była też chwila rozrywki z zespołem „MeGustar” oraz ognisko integracyjne.

db2

XVI Rajd Pamięci Harcerzy Radzyńskich

Rajd Pamięci Harcerzy Radzyńskich im. Kazimierza Odrzygoździa rozpoczął się mszą świętą. Po pierwszym etapie odbyły się konkursy. I miejsce w konkursie rowerowym zajęła Ewelina Karpiuk- uczennica z klasy pierwszej naszego liceum. W końcowej klasyfikacji VII miejsce w Rajdzie przypadło drużynie w składzie Ewelina Karpiuk i Sebastian Chilczuk.

marsze9

loga_dolne_2
Copyright © 2013. LO Wisznice All Rights Reserved.


Facebook twitter flicker skype youtube digg